DÜZCE’YE YAKIŞMAYAN SPOR KOMPLEKSİ !
Tarih: 01.12.2014 / Köşe Yazıları

18 Temmuz Stadyumu ,Nurettin Zafer Sentetik Çim Saha , Halı Saha , Kapalı Spor Salonu ,Kapalı Spor salonu yanındaki lojman, Açık Tenis Sahası, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Hizmet binası ve ekindeki kafeterya… Bu bahsettiğim yapıların hiçbiri Düzce’mize yakışmıyor..  Yakıştıran varsa söylesin…

Son üç aydır 13 tane vilayeti gezdim. Her vilayetin spor tesisleri birbirinden ihtişamlı ve kullanışlı..  Bizimkine gelince ona siz karar verin… Kıyaslamak gerekirse…. Başka illere son model Mercedesler ikram ediliyor bize ise bisiklet, hem de ikinci el gibi.. Düzceli sporseverler buna layık değil…

Düzcemizin spor tesislerini anlatırken birilerinin ‘’yeni yapılanları görmüyormusun, nankör herif ‘’ dediklerini duyuyorum.. Evet dostlar; Yeni Kentte (Kalıcı konutlar bölgesinde) yapılmakta olan spor tesislerine şapka çıkarmayan namerttir.. İşte böyle tesislere layıktır Düzce.. Sebep olanlara teşekkürler.

İlimize yakışanı görüp övelim ama ,yakışmayanı da tenkit etmemiz lazım düşüncesiyle dile getirdiğim şehir merkezideki spor tesislerini (Birbirine girmiş bir biçimde)  birde siz görün ve inceleyin..

Spor tesislerinin birbirine girmişliği yetmezmiş gibi şimdi de Halı Sahanın kafeteryasına JUDO Salonu sıkıştırılıyor.. Bırakın Allahınızı severseniz.. Judo salonunu sıkış,tıkış biryerlere sıkıştırdığınızda birşeyler yaptığınızı mı zannediyorsunuz. Yakışıyorsa sıkıştırın gitsin. Ama o kadar inatlaşmaya gerek yok …

Kabahat sizde değil.. Kabahat spor tesislerinin bulunduğu o yerde ucube ucube, derme çatma yerleri görmeyen, eklemeleri görmeyen,  şehrin imarından sorumlu olanlarda..
Spor severler..

Samimi olarak sizlere bir şey açıklamak istiyorum.
 Şehir merkezinde bulunan spor tesislerine plansız ,projesiz eklemeleri ,derme çatma binaları  ilgili kuruma adam gibi şikayet edeceğim.. Düzelmezse şehrin görselliğine çirkinlik katanları daha da yukarılara şikayet edeceğim…Kimsenin, hiçbirimizin Plansız, Projesiz derme çatma bina yapma yetkisi yok.. Devlet kurumlarının ise  hiç yok..

Dostlarım.. Yarın , öbür gün bana kırılmayın gücenmeyin.  Plansız yapıları yarından sonra ilgili mercilere şikayet ediyoruz.. Benimle varmısınız.. Yoksanız bile ben yola girdim bir kere..

Kim yadırgarsa yadırgasın…

DÜZCE’YE YAKIŞMAYAN SPOR KOMPLEKSİ !